Tejfogyasztás

Mennyi tejet igyunk?

Már napi fél liter 0,1-1,5 % zsírtartalmú tej fedezi a felnőttek napi kalciumszükségletének nagy részét - tanácsolja Zentai Andrea, az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet (OÉTI) osztályvezető dietetikusa.

Fél liter tej a 7–9 éves gyerekek vitaminigényéből a következő mennyiségeket biztosítja: B2-, B12-vitamin 65–75 %-a, A-vitamin, nikotinsav és pantoténsav 35–40 %-a, B1-, B6- és C-vitamin kb. 20 %-a, D-, E-vitamin és a folsav kb. 10%-a.

Egészségeset az Aranykocsitól!

Termékeink: Az Iskolatej-program keretében tejet, kakaót, vaníliás tejet
biztosítunk az iskolák számára. Bővebb információ a Termékek menüpontban található.

A kálcium és a tej

Amiért a tej nagyon fontos Neked és Szüleidnek is:

A napi kalciumszükségletünk 800 mg körüli. A tej tekinthető a legalkalmasabb kalciumforrásnak, mert ebben a formában tudja a legkönnyebben hasznosítani a szervezeted számára.

A kalcium bevitelét a laktóz, a fehérje, a D-vitamin és a citromsav is elősegíti. Egy pohár, azaz kb.2 dl tehéntejben közel 240 mg kalcium található. Az iskolatejjel és kakaóval számodra a napi kalciumforrásod egyharmadát tudjuk így biztosítani amennyiben megiszod minden nap az adagodat.

Mennyi tejet igyak naponta?

Javasolt bevitel kiszámítása:

Nem: Kor:

A „javasolt bevitel” kifejezés az egyes életkor-csoportokba tartozók által naponta elfogyasztandó tejtermékek azon mennyiségét jelenti (a napi bevitel hosszabb idő átlagára értendő), ami biztosítja a szervezetből naponta kiürülő kalcium mennyiség pótlását.