Tejfogyasztás

Mennyi tejet igyunk?

Már napi fél liter 0,1-1,5 % zsírtartalmú tej fedezi a felnőttek napi kalciumszükségletének nagy részét - tanácsolja Zentai Andrea, az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet (OÉTI) osztályvezető dietetikusa.

Fél liter tej a 7–9 éves gyerekek vitaminigényéből a következő mennyiségeket biztosítja: B2-, B12-vitamin 65–75 %-a, A-vitamin, nikotinsav és pantoténsav 35–40 %-a, B1-, B6- és C-vitamin kb. 20 %-a, D-, E-vitamin és a folsav kb. 10%-a.

Egészségeset az Aranykocsitól!

Termékeink: Az Iskolatej-program keretében tejet, kakaót, vaníliás tejet
biztosítunk az iskolák számára. Bővebb információ a Termékek menüpontban található.

A kálcium és a tej

Amiért a tej nélkülözhetetlen gyermekeink számára:

A napi kalciumszükségletünk 800 mg körüli. A tej tekinthető a legalkalmasabb kalciumforrásnak, mert ebben a formában tudja a legkönnyebben hasznosítani a szervezet.

A kalcium bevitelét a laktóz, a fehérje, a D-vitamin és a citromsav is elősegíti. Egy pohár, azaz kb. 2 dl tehéntejben közel 240 mg kalcium található. A gyermekek számára a napi kalciumforrásuk egyharmadát tudjuk így biztosítani minden nap.

Érdeklődjön programunkról: Tel.: + 36 34/471-213, +36 20/975-1036